z
Czy pomagasz bezdomnym psom?

Zawsze
Często
Czasami
Nigdy
nie spotykam ich


Szukaj na Szarik.pl:


Najlepsze rasy psów dla dzieci

Psy, pies, szczeniaki, szczenięta oraz rasy psów.Większość dzieci marzy by mieć psa i choć wiadomo, że najprawdopodobniej opieka nad nim będzie naszym dodatkowym obowiązkiem, wielu z nas decyduje się na zakup pupila dla naszej pociechy. Oczywiście nie wszystkie rasy psów są równie odporne na niesforne zachowania naszego dziecka i z równym upodobaniem zgadzają się na wszelakie zabawy, ciągnięcie za ogon, hałas i rwetes związany z aktywnością naszej pociechy. Dlatego należy się zastanowić, jaką rasę psa wybrać by był on przede wszystkim łagodnym, spokojnym, cierpliwym i bezpiecznym przyjacielem dla naszego dziecka. Oczywiście nie możemy w 100 % wykluczyć agresywnych zachowań psa szczególnie, gdy jest on poddawany przez nasze dziecko wielu próbom cierpliwości, jednak musimy pamiętać o tym, że trzeba nie tylko przyzwyczaić psa do obecności dziecka, ale również wytłumaczyć naszemu dziecku, że nie wolno szarpać, bić, kopać i robić rzeczy, które mogłyby psa skrzywdzić lub przestraszyć.

Istnieje wiele ras, które mogą stać się wymarzonym przyjacielem naszego dziecka. Do tej grupy zalicza się Labrador Retrivery - łagodne, cierpliwe, inteligentne, generalnie nie agresywne. Labradory uwielbiają się bawić, mają radosne i spokojne usposobienie, dlatego będą doskonałymi kompanami zabawy naszych pociech. Dodatkową zaletą jest to, że Labradory akceptują innych zwierzęcych domowników, więc trzymanie w jednym domu psa i kota, czy też królika nie powinno być problemem i przyczyną domowych wojen. Oczywiście Labrador najlepiej czułby się w domku z ogródkiem, ponieważ tylko aktywny tryb życia pozwoli mu dożyć późnej starości. Podobnie jest w przypadku Golden Retriverów. Są łagodne, wesołe, lubią zabawę i łatwo się uczą nowych rzeczy, a przede wszystkim są niezwykle cierpliwe, towarzyskie i opiekuńcze. Nie lubią zostawać długo same, dlatego mamy jak w banku, że na krok nie odstąpią nas i naszego malucha. Kolejną rasą, pomimo, że dosyć szczekliwą jest Beagiel. Doskonale nadają się do pilnowania, mają łagodne i wesołe usposobienie, uwielbiają zabawę. Gdy nasze dziecko jest raczej ciche i spokojne, doskonałym przyjacielem będzie Basset Hound, spokojny, trochę leniwy, ale niezwykle uroczy i opiekuńczy. Doskonałym przyjacielem nieco starszych dzieci będzie Owczarek niemiecki, niezwykle inteligentny, lubiący aktywny tryb życia. Uwielbia długie spacery, zabawę, łatwo poddaje się tresurze, dlatego doskonale nadaje się nastolatków, którym można powierzyć opiekę nad psem. Inne przyjazne i tolerancyjne wobec dzieci rasy to Dalmatyńczyki, Bearded Collie i Cocker Spaniele, słodkie i urocze, łagodne i wesołe.

Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że nawet najbardziej łagodny pies w pewnych okolicznościach może stać się agresywny. Wynika to przede wszystkim z jego strachu przed nieznanym i poczuciem zagrożenia, jakie możemy u niego wywołać poprzez np. agresywne zachowanie, krzyk, nagłe wymachiwanie rękoma, dlatego bardzo ważnym jest, aby nasze zachowania i zachowania naszego dziecka były psu znane.


Pies, psy, rasy psów - Szarik.pl, 2008-02-17 18:04:17


« Powrót »


Komenatrze:
(dodaj swój komentarz)>LENA<2012-11-16 18:17:24
ja nie mam psa, ale zamierzam o niego prosić pod choinkę. czy ktoś mi doradzi jaką mam zamówić rasę ? MAM 11 LAT

>LENA<2012-11-16 18:16:33
ja nie mam psa, ale zamierzam o niego prosić pod choinkę. czy ktoś mi doradzi jaką mam zamówić rasę ? MAM 11 LAT

>LENA<2012-11-16 18:14:33
ja nie mam psa, ale zamierzam o niego prosić pod choinkę. czy ktoś doradzi mi odpowiedniego psa ? MAM 11 LAT

ktok2010-07-09 09:58:38
jamam 2 rotwajlery i są wspaniałe dla dzieci i 3 kotów

DaSzUśŚ^^2009-11-07 13:46:55
ja mam mieszańca jamnika.. mieszkam w bloku, jestem wolontariuszką w schronisku i dosłownie zakochałam się w kilku psiakach. rodzice nie chcę się zgodzić na 2 psa. a ja mam noo że tak powiem.. za dużo czasu na jednego pupila ;d. mam jeszcze chomika ;d

ada242009-07-10 16:46:40
a ja mam dwa kundelki

Runo2009-02-27 11:27:12
bardzo ciekawe;) ja mam kundelka i amstaffa sa wspanialymi psami!!!

Dodaj komentarz (po zalogowaniu):
Login:
Hasło:Załóż konto

Login:
Hasło:

Znalazłem psa - GNIAZDOWO, Gm.Biesiekierz
GNIAZDOWO, Gm.Biesiekierz
więcej...