z
Czy pomagasz bezdomnym psom?

Zawsze
Często
Czasami
Nigdy
nie spotykam ich


Szukaj na Szarik.pl:


Urban Dog Festival - zobacz miasto oczami swojego psa

Psy, pies, szczeniaki, szczenięta oraz rasy psów.10 maja w poznańskiej galerii King Cross, 17 maja w katowickiej Silesii i 31 maja w Gdańsku – Park Handlowy Matarnia, odbędą się wyjątkowe wydarzenia, przygotowane z myślą o opiekunach psów żyjących w mieście. Wśród atrakcji imprez z cyklu Urban Dog Festival, znajdują się m.in. porady lekarza weterynarii i behawiorysty zwierzęcego, a także specjalistów ds. zdrowego żywienia psów.

Życie w dużym mieście potrafi dać się we znaki każdemu. Narzekamy na hałas, ruch uliczny, zanieczyszczenie powietrza czy tłok. Zapadamy na choroby układu oddechowego i krwionośnego, czujemy się przytłoczeni i odczuwamy chroniczny stres. Psy, zwierzęta o bardzo wyostrzonych zmysłach, odczuwają skutki wielkomiejskiego stylu życia jeszcze silniej niż my. Naukowcy biją na alarm – aż 49% żyjących w mieście czworonogów cierpi z powodu stanów lękowych wywołanych nadmiernym hałasem.

Według danych Ipsos z 2012 dla grupy Mars aż 5,5 mln gospodarstw w Polsce ma psa, z czego 2,5 mln to gospodarstwa miejskie. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców żyje aż 1,3 mln rodzin, których członkiem jest pies. Liczba ta potwierdza, jak wielu właścicieli musi się zmierzyć z problemem wpływu środowiska miejskiego na zdrowie ich psów.

Jak pomóc czworonogom żyjącym w mieście?

Program imprezy Urban Dog Festival jest zaplanowany w taki sposób, by być połączeniem weekendowej rozrywki z edukacją. Atrakcje odbędą się zarówno na zewnątrz galerii handlowych, gdzie będzie można spróbować swoich sił na torze agility, oraz wewnątrz – stanie tam multimedialny pokój, w którym przekonamy się na własnej skórze jak środowisko miejskie wpływa na psy. Wszyscy chętni będą mogli uzyskać bezpłatne informacje specjalistów z zakresu zdrowia i żywienia psów. Porad na imprezie udzielać będzie lekarz weterynarii lek. wet. Franciszek Paśko, behawiorysta zwierzęcy, do których będzie mógł się zwrócić każdy, kto chciałby się dowiedzieć więcej na temat natury swojego „miejskiego” czworonoga lub ma jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jego wychowania.

Organizatorem Urban Dog Festival jest firma Royal Canin Polska.

Po szczegóły zapraszamy na: www.psywmiescie.pl oraz www.facebook.com/royalcaninpolska.

Kontakt prasowy:

Agata Niemiec – Miżejewska
tel. +48 12 444 77 05; 12 444 77 29
mob. +48 503 00 25 13

Katarzyna Wyzina
tel. 12 444 77 29
mob. 502 664 713

Pies, psy, rasy psów - Szarik.pl, 2015-05-06 15:48:02


« Powrót »


Komenatrze:
(dodaj swój komentarz)
Nie ma jeszcze komentarzy, Twój może być pierwszy :).

Dodaj komentarz (po zalogowaniu):
Login:
Hasło:Załóż konto

Login:
Hasło:

Znalazłem psa - GNIAZDOWO, Gm.Biesiekierz
GNIAZDOWO, Gm.Biesiekierz
więcej...
Znalazłem psa - Zagórze / Chrzanów
Zagórze / Chrzanów
więcej...